Fakty i mity

Dieta na sokoli wzrok

Doskonały wzrok jest sporym walorem i oby każdy z nas mógł się nim cieszyć. Jednak wady wzroku są faktem i ich występowanie w populacji jest naprawdę powszechne.

To oznacza, że należy zrobić coś, by zwiększyć nasze szanse na długie cieszenie się idealnym wzrokiem. Można w tym celu zażywać suplementy diety bogate w luteinę, a więc związek znany z bardzo korzystnego wpływu na nasze widzenie.

Nie zapewni on nam sokolego wzroku zawsze i w każdych okolicznościach, ale z pewnością może znacząco spowolnić procesy degeneracyjne, z którymi niestety trzeba się liczyć. Eksperci zwracają uwagę, że duży wpływ na kondycję naszych oczu i ostrość widzenia ma również codzienna dieta.

Ważne jest, aby całościowo miała ona pozytywny wpływ na nasz organizm, a więc staramy się spożywać takie produkty, które zapewnią nam dobre samopoczucie i właściwe funkcjonowanie we wszystkich sferach. Wskazane jest, aby w naszym jadłospisie ważne miejsce zajmowały owoce oraz warzywa, które są najbogatszym i do tego w pełni naturalnym źródłem witamin oraz minerałów.

Należy unikać nadmiaru tłustych potraw, a także zbyt dużej nierównowagi pomiędzy tłuszczami nasyconymi a nienasyconymi. Te pierwsze to głównie tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, a także niektóre tłuszcze roślinne, jak na przykład olej kokosowy.

Te drugie niemal zawsze pochodzą z roślin i powinniśmy spożywać je zawsze w postaci surowej. Z kolei tłuszcze nasycone nadają się do smażenia, choć generalnie warto smażone produkty ograniczać.

Dzięki tej równowadze tłuszczowej i zbilansowanej diecie nasz wzrok i cała reszta będą się mieć doskonale.