Jak zlikwidować problem podkrążonych oczu?

Patrząc w lustro często widzimy, że nasze oczy są podkrążone. To jeden z najbardziej typowych objawów zmęczenia organizmu i wiele osób ma je w zasadzie cały czas, co nie wygląda najlepiej, ale jest na tyle powszechne, że wielu ludzi przestało zwracać na to uwagę. Zarówno u innych, jak i u siebie.

Podkrążone oczy są także normą wśród osób, które wiele godzin w ciągu dnia spędzają przed ekranem komputera, więc łatwo spotkać je wśród programistów, pracowników biurowych czy informatyków. Z uwagi na swój wymiar estetyczny, wiele problemów sprawiają kobietom. Panie mają różne sposoby, aby radzić sobie z podkrążonymi oczami.

Stosują w tym celu głównie makijaż, ale istnieją również specjalne kremy pod oczy, które bardzo skutecznie eliminują ten nieciekawy objaw. Zwykle jedna aplikacja wystarczy, aby przez ładnych kilka godzin nie było widać, że mamy „wory” pod oczami. Zdarza się, że również mężczyźni sięgają po takie kosmetyczne rozwiązanie.

Na tym jednak nie koniec, bo są sprawdzone domowe sposoby. Najprostszy z nich to kompresy na oczy ze zużytych, ale wciąż wilgotnych torebek po herbacie ekspresowej. Praktyka pokazuje, że herbata pozytywnie wpływa na skórę wokół oczu, poprawia jej koloryt i redukuje obrzęk.

Bardzo wskazane jest również stosowanie kompresów z rumianku, który jest doskonale znany z pozytywnego wpływu na okolice oczu. Poza tym warto po prostu więcej odpoczywać, mniej czasu spędzać przed komputerem i dobrze się wysypiać. Niedostateczna ilość snu również znajduje swoje odbicie w podkrążonych oczach.